Közösségek belső kommunikációs rendszere – előadássorozat

20 000 Ft

A valódi közösségek életképességét alapvetően meghatározza, hogy milyen belső kommunikációs rendszert dolgozunk ki, és ezt milyen minőségben működtetjük. 4 részes, egyenként 1,5 órás előadássorozat

Kategória:

Leírás

A kommunikáció alapvető funkciója, hogy segítse az emberek közötti együttműködést, a kölcsönös megértést, az egymásra találást és a megegyezéseket. Hiszen ezáltal vagyunk képesek együtt cselekedni, egy közös célért közösen tenni, azaz együttműködni.

Ezzel szemben ez a legritkább esetben sikerül és fejlesztőként tapasztaljuk azt, hogy amikor széthúzás, konfliktus van egy közösségben, akkor a leggyakrabban elhangzó ok: a nem megfelelő kommunikáció.

Gyakran azt gondoljuk, hogy mindez csak és kizárólag a közösség tagjainak kommunikációs kultúráján múlik, de fejlesztőként azt tapasztaljuk, hogy a kommunikáció rendszere ugyanannyira fontos, mint az egyének hozzállása. Mert hiába a jószándék, az erőszakmentes kommunikáció mély ismerete, ha a struktúra, amiben kommunikálunk nem szolgálja ezt.

Tehát a valódi közösségek életképességét alapvetően meghatározza, hogy milyen belső kommunikációs rendszert dolgozunk ki, és ezt milyen minőségben működtetjük.

Ebben az előadás-sorozatban Pabló és Éva végig veszi, hogy:

  • A közösségekben milyen módon tud megvalósulni egy rendszerfejlesztés?
  • Egy jó kommunikációs rendszer milyen elemekből épül fel?
  • Mik lehetnek a sikerkritériumok, amire mindenképp oda kell figyelnünk a kommunikációs rendszerfejlesztés során?
  • Ki/kik lehetnek a felelősei egy közösségben a kommunikációs rendszer fejlesztésének, működtetésének?